LV

EN

 

Mākslas galerija "Slazds" uzsāka savu darbību 2009. gadā, brīdī, kad laikmets liek ielūkoties cilvēka izgrieztajā „alter ego”. Vai „cilvēks” patiešām skan lepni, kā tika apgalvojis traģiskais M.Gorkijs? Vai tieši otrādi – viņa neglītā dimensija ir tā, kas dzemdinājusi sabiedrības krīzi un ar to nākošās personīgās nelaimes? Modernā māksla aplūko un ar saviem paņēmieniem analizē šo cilvēces „pēcpusi”. To varam labi saskatīt galerijā „Slazds”, vērojot vecuma saēstus plikņus, cilvēka un mehānisma savienojumus sirreālistiskās kombinācijās, kurās vīd kā skaistums, tā abu organiskā nesavienojamība. Galerija atklāti demonstrē mākslinieku eksperimentus, citiem vārdiem – rāda, kādā virzienā iet mūsdienu gleznotāju jaunrade.

Galerija piedāvā mūsdienu gleznotāju, tēlnieku, grafiķu, keramiķu, rotkaļu, fotogrāfu, stikla mākslinieku darbus.

Nebūs lieki piebilst, ka galerijas mākslinieki izpilda arī pasūtījumus, apgleznojot neērtas virsmas jaunbūvēs, restaurējot un piešķirot stila nianses vecām mēbelēm, palīdzot pareizi izvietot mākslas darbus telpā, kā arī dodot citus padomus un ekspertīzes. „Slazds” ar to mēģina pārvarēt tik biežo augstās mākslas un lietišķās dzīves nošķirtību.

Taču, ja nevaļa liedz Jums iegriezties galerijā, mūsu mājas lapā atradīsiet gan pilnu šī pasākuma dalībnieku sarakstu, gan paraugus - kā apgleznotas savrupmāju iekšsienas, gan pilnīgi fantastiskās mākslinieku fotogrāfijas.

foto: Michael Glienecke

foto: Annika Dzērve